Jak się przygotować do analizy kolorystycznej
Otwiera się przygoda. Lustro, światła, kolory. Maleńka scena, gdzie w centrum uwagi jesteś Ty. Usiądziesz w wygodnym fotelu i zobaczysz zmieniający się obraz. Swoje różne twarze. Aż znajdziemy tę, która najbardziej do nas przemówi. Żeby udało się jak najlepiej, warto pomyśleć zawczasu o kilku sprawach, czyli jak się przygotować do analizy kolorystycznej?
Co ubrać?
Wygodne, lekkie ubranie z niewielkim dekoltem. Przez większość czasu będzie ono przykryte przez zmieniające się chusty. Chodzi tylko o to, żeby nic nie wystawało. Efekty optyczne dotyczą także tego, jak prezentuje się szyja, zatem niech będzie odsłonięta. Golf nie będzie dobrym pomysłem. Jeśli chcemy mieć kołnierzyk, to taki, który leży płasko na obojczykach.
Fryzura, kosmetyki, soczewki
Najważniejsze jest zanalizowanie kolorystyki skóry – zatem koniecznie trzeba być bez makijażu. Można oczywiście przyjść nawet w pełnym, ale trzeba go zmyć. To najważniejszy element tego, jak się przygotować. Nawet puder może lekko zmienić naszą skórę. Niedoskonałościami nie trzeba się przejmować. Przeciwnie, jeśli jakieś zaczerwienienie właśnie się pojawiło, jego wygląd może też być miarą sukcesu. Nie zniknie, ale nie będzie drażnić. Uwaga na kremy z filtrem – mogą dawać nienaturalną poświatę. Lepiej z nich zrezygnować tego dnia.
Kosmetyki opalające bardzo zmieniają odcień cery. Jeśli korzystasz z nich, konieczna jest przerwa (ok. dwa tygodnie przed sesją). Podobnie nie należy się opalać. Pozorna bladość może się okazać piękną, alabastrową cerą. Warto ją zachować.
Włosy zaczeszemy do tyłu. Chcemy zobaczyć jak najwięcej twarzy. Jeśli są długie, należy je spiąć. Jeśli są farbowane, zasłonimy je szarym szalem, żeby uzyskać neutralne środowisko. Jeśli kolor naturalny jest intensywny, zasłonięcie także ułatwi analizę. Będziemy się przyglądać przede wszystkim skórze. To ona o wszystkim ostatecznie decyduje.
Jeśli nosisz kolorowe soczewki kontaktowe, nie zakładaj ich tego dnia. Będą nas interesować także zmiany dokonujące się w naturalnej tęczówce oka.
Czas i kondycja fizyczna
Warto zadbać o naszą zwyczajną formę. Brak snu i odwodnienie organizmu zmieniają stan i odcień naszej cery. Ciężki tydzień warto najpierw odespać.
Otwarte nastawienie pomoże nam więcej zrozumieć z naszego wyglądu i palety kolorystycznej. Każdy z nas jest jednym z 12 typów urody. Przed nami sporo porównań. Wiele kolorów do obejrzenia. W wielu z nich będzie nam „nie do twarzy”, ale będą też te „twarzowe”, czasem bardzo zaskakujące. Wszystko można powiedzieć, ale nie ma też konieczności komentowania. Każda decyzja zostanie przeze mnie wyjaśniona. Jeśli masz bardzo ograniczoną ilość czasu, trzeba się liczyć z tym, że sesja będzie niekonkluzywna i trzeba ją będzie dokończyć innym razem. Trzeba się przygotować na przynajmniej dwie godziny analizy. Wraz z rozmową i krótką przerwą trzeba przeznaczyć przynajmniej trzy godziny na spotkanie.
Kogo i co zabrać ze sobą
W towarzystwie jest miło. Można wziąć jedną osobę, która jest zainteresowana i ma chęć spędzić dwie godziny przyglądając się nam w różnych odsłonach. Na koniec można zrobić kilka zdjęć w najlepszych kolorach.
Można przynieść parę, około 5-6 przedmiotów: ubrań (szal, czapka, sweter, itp.) i kosmetyków kolorowych. Można ich też przynieść dużo więcej (napisz do mnie). Po ustaleniu Twojego typu urody, przyjrzymy im się w kontekście Twojej palety. Zobaczymy jak z nią zagrają.
Jeśli masz jakieś pytania, są one bardzo mile widziane. Można je zadać od razu na początku. Można je spisać i wysłać mailowo jeszcze przed analizą, żeby o niczym nie zapomnieć.
I wyglądaj, jak tylko Ty potrafisz…
Czytaj dalej
Nowy, bardziej szczegółowy wpis o tym, co warto wziąć ze sobą na analizę:
Trochę więcej i inaczej o analizie jest w sekcji O mnie (zwłaszcza pod koniec tekstu):
Zaproś kolor do swojego życia
Wyglądaj, jak tylko Ty potrafisz