wygląd

oparty na tym
kim już jesteś
na twoich kolorach

Przewodnik kolorystyczny - strona tytułowa: Analiza kolorystyczna w praktycze - lepszy wygłąd w 5 krokach
Odbierz Przewodnik Kolorystyczny
"Kiedy nosisz swoje kolory, jesteś poza konkursem - bo wyglądasz, jak tylko Ty potrafisz."
Anna
Jasne Lato

wygląd mówi

Wygląd jest po to, by za nami przemawiać. Komunikować to, co najlepsze. Podkreślać to, co indywidualne i zachwycające.  Nowoczesna analiza kolorystyczna jest połączeniem nauki i sztuki, które pokazuje wizualny potencjał człowieka.

Bo najczęściej nawet nie podejrzewamy, jak możemy wyglądać.

Kluczem jest wiedza o kolorach i naturalnej pigmentacji ludzkiej. Ta wiedza przekłada się na realne, widoczne efekty.  Na KolorFocus znajdziesz rozwiązania i podpowiedzi, jak zbudować wygląd, który jest autentyczny, zadbany i… robi naprawdę dobre wrażenie.

Młoda kobieta w szafranowej sukience, lekkim makijażu, po analizie kolorystycznej.
fot. R. Siwek
"Do czego jest potrzebna analiza kolorystyczna? ... Do szczęścia."
Emilka
Intensywna Zima
Przewodnik kolorystyczny - strona tytułowa: Analiza kolorystyczna w praktycze - lepszy wygłąd w 5 krokach
Zapisz się na kolorfocusowe wiadomości i odbierz Przewodnik Kolorystyczny

Już wkrótce można będzie odwiedzić moje studio analizy kolorystycznej…

Ale zanim zostanie ono otwarte, napisałam dla moich czytelników Przewodnik Kolorystyczny. Zawiera on 5 kroków, rad od doradcy wizerunku, jak odkryć swoje najlepsze kolory, jak skomponować własną paletę kolorystyczną. To wskazówki, które dałabym samej sobie, gdybym mogła cofnąć czas o kilka lat. Jest tam też kolorystyczna strategia zakupowa – najlepsza, jaką znają moje koleżanki po fachu. A na zakupy można przecież pójść do własnej szafy…

 

Wpisując swój adres mailowy w okienko, zapisujesz się także na kolorfocusowe wiadomości – nie ominą Cię nowe treści, informacja o otwarciu studio ani specjalne oferty. Jeśli chcesz towarzyszyć mi w przygotowaniach i początkach tej drogi, zapraszam do lektury Przewodnika.

Bądźmy w kontakcie.

Anna z KolorFocus

"Dopóki nie zobaczyłam tego na własne oczy... Ale teraz ja też interesuję się analizą kolorystyczną."
beata
Ciemna Jesień

czy wiesz, że...

W ciągu 5 sekund podejmujemy decyzję, czy warto nawiązać z kimś kontakt, czy lepiej trzymać się z daleka. Czy rozpocząć rozmowę, czy nie. Czy możemy dać komuś kredyt zaufania, czy lepiej nie powierzać mu niczego istotnego (informacji, pieniędzy, stanowiska pracy, dostępu do naszej osoby).

To czysta biologia i superszybkie narzędzie, w które wyposażyła nas ewolucja.

Nie da się zrezygnować z kreowania wyglądu. I nie da się zrezygnować z ubrań. Co więcej, nie da się nic nie mówić swoją prezencją. Nawet najbardziej neutralny strój i najbardziej minimalistyczny wygląd coś komunikują.

Czasami wizualny komunikat nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Czasami decyduje o tym, co się stanie. Zawsze działa. Podprogowo.

"Kiedy wróciłam do domu po analizie, mąż od razu dostrzegł szminkę i powiedział: 'Wow! Jak Ci ładnie. Ten kolor coś z Ciebie wydobywa."
Ania
Jasne Lato

Wygląd to delikatna sprawa

Jest tyle sprzecznych komunikatów: Czyżby ci zależało? Za dużo o tym myślisz. Pokaż mi, kim jesteś. Wyglądaj trochę lepiej. Chce pani blado wyglądać? O jaki wystrojony, jak stróż w Boże Ciało… Miej styl.  Ubierz się zgodnie z zasadami. Ubierz się inaczej niż wszyscy. Wyglądasz jak dziecko. Wyglądasz jak…

I jakoś sobie z tym radzimy.

Czasem jest gorzej z własnymi myślami. Bywają zdjęcia, które są nie do przyjęcia. Zdarza się czasem ta nadmierna ostrożność kogoś bliskiego. Albo dziwny komentarz, z którym nie wiadomo co zrobić. Zdawkowe potraktowanie w sklepie, w pracy.

Wygląd jest sprawą delikatną, ale nie bardziej niż bolący ząb.

Nikt nie urodził się po to, by być statystą na scenie świata. Każdy z nas odgrywa główną rolę i ma wszystko, czego potrzeba. Ma też piękno, choć czasem używa innego słowa na określenie tej nieuchwytnej, zachwycającej atrakcyjności.

Analiza kolorystyczna odnajduje jedyny w swoim rodzaju wygląd: indywidualny, autentyczny i… po prostu robiący wrażenie. Rozwiązaniem nie musi być garnitur ani wysokie obcasy.

Możesz wyglądać wspaniale naprawdę na własnych warunkach.

A jeśli nosisz garnitur, znajdziesz taki, który na Tobie wygląda o niebo lepiej niż na wieszaku. Niewymuszona elegancja, tak jak indywidualność, jest w zasięgu ręki.

"Analiza kolorystyczna to krok do poznania samego siebie. Dlatego jest cenna."
Paulina
Intensywna Wiosna
Rajski wygląd - analiza kolorystyczna

autentyczny wygląd

Analiza kolorystyczna odkrywa harmonię, którą jesteśmy obdarzeni jako naturalni mieszkańcy planety Ziemia. Uczestniczymy w jej rajskim uroku.

Wiedza o własnym typie urody jest podobna do świadomości własnej tożsamości.

Znamy jej ramy, ale wciąż można inaczej z niej czerpać. Zawsze jest inspiracją.

"Wybierając coś w sklepie, czuję się tak spokojnie. Od razu biorę najlepszą rzecz."
Ania
Stonowane Lato

a gdyby tak...

  • założyć górę i dół, i już wyglądać świetnie?
  • mieć akcesoria, które będą wyglądać niebanalnie (choćby pasek od zegarka, buty, torbę)?
  • wiedzieć, że każdy zakup będzie udany, nic nie pójdzie na dno szafy?
  • wyglądać odpowiednio, ale jednocześnie inaczej niż wszyscy?
  • być przygotowanym na każdą sytuację: egzamin przed komisją zewnętrzną, rozmowa o pracę, przemówienie w szerszym gronie, sesja zdjęciową, rozmowa z nowym klientem, szefem, pracownikiem, (przyszłymi) teściami, zjazd rodzinny, większy zakup?
  • mieć pewność, że Twój wygląd mówi to, co najlepsze?
  • Twoje odbicie w lustrze mogło Cię naprawdę zaskoczyć?
  • każdy rozmówca brał Cię na poważnie od pierwszego spojrzenia?
  • nie było żadnej konkurencji?

Bo wyglądasz tak, jak tylko Ty potrafisz.

"Najbardziej podoba mi się w analizie kolorystycznej to, że w centrum jest indywidualny człowiek. Nie trendy. Nie dyktatura tego, co nowe. Nie jakieś powinności."
Radek
Intensywna Zima

6 powodów

dlaczego warto poznać i nosić swoje kolory

punkt

Ułatwiona komunikacja

Jesteśmy widzialni, łatwiej zrozumieć, o co nam chodzi, czy żartujemy, czy wręcz przeciwnie. Nasz wygląd jest dobrym kontekstem dla naszych słów, ruchów i działań. Mamy ułatwiony start: zwłaszcza jeśli chodzi o pierwszy kontakt, wejście na salę (także egzaminacyjną).

punkt

Lubię swoje odbicie w lustrze

To po prostu przyjemne. A czasami zaskakujące, że może być aż tak dobrze. Jeśli coś jest nie tak, to wiadomo, w czym leży problem. Po prostu nie ten kolor. I wiem, jak to zmienić.

punkt

Oszczędność

Tak, pewnie już nie kupię kolorów, które zupełnie mi nie pasują. Bezsensowne wydatki zminimalizowane. Nigdy więcej rzeczy, które trafią na dno szafy i spowodują wyrzuty sumienia. Wszystko, co zakupione, pracuje, działa i cieszy. A finanse są nieistotne, bo moje kolory leżą na każdej półce cenowej.

punkt

Atrakcyjność przy małym wysiłku

Naprawdę niewiele trzeba jeśli elementy ubioru, dodatki i kosmetyki należą do mojej palety barw. Dżinsy i sweter mogą być eleganckie. Zęby są białe bez wybielania. Naturalny kolor włosów - wyrafinowany. Skóra jaśnieje. Wyraźny owal twarzy . I te spojrzenia przechodniów.

punkt

Mam co na siebie włożyć

Lubię swoje ubrania, ponieważ one 'lubią' mnie. Aż miło, że każdy wybór jest tak dobry. Odkładając coś do szafy, wręcz nie mogę się doczekać, kiedy znowu sięgnę po tę rzecz.

punkt

Zakupy to sukces a nawet inwestycja

Wiem, że będę lubić zakupione ubrania. Będą mi one służyć w każdym znaczeniu tego słowa. Ubieram się w 80% a nawet 100% zawartości mojej szafy. Szminka zużyta do końca, a lakier do paznokci wykorzystany do dna - bez problemu. Nowy zegarek? Wiem, jaki wybrać odcień metalu i pasek. Pewność i satysfakcja.

"Nasz wygląd i nasze wnętrze są ze sobą powiązane, nie są zbiegiem okoliczności"
christine scaman
moja nauczycielka analizy kolorystycznej, Ciemna Zima

Zaproś kolor do swojego życia

Wyglądaj, jak tylko Ty potrafisz

KolorFocus